Canto Do Forte Hospedagem
| WiFi Wi-Fi | Privat strand Adgang til strand | Kæledyr ikke tilladt |
Canto Do Forte Hospedagem ferielejlighed giver direkte adgang til Praça da Bandeira og har udsigt over byen. Denne indkvartering består af 2 soveværelser, 4 badeværelser og et tekøkken.
Indkvarteringen ligger inden for 1 km Nossa Senhora da Guia Kapel og ca. 1,1 km fra Praia do Forte. Det tager 10 minutters gåtur at når til Cabo Frio's centrum. Gæster kan spise i Bob's og Xodo De Minas, omkring 200 meter væk fra indkvarteringen. Du kan komme til Nossa Senhora da Assunção de Cabo Frio Kirke om et par minutter i bil.
Denne indkvartering ligger inden for 5 km afstand fra Cabo Frio lufthavn.
- Lufthavne
- Cabo Frio lufthavn14 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
På værelset
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🕌
Hvilke berømte landemærker ligger tæt på Canto Do Forte Hospedagem hotel?
Under oppholdet på Canto Do Forte Hospedagem hotel, bør du ikke gå glip af Cabo Frios vigtigste vartegn, Nossa Senhora da Guia Kapel og Strandhåndværksmarked, der ligger inden for henholdsvis 20 og 17 minutter til fods. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Canto Do Forte Hospedagem hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Canto Do Forte Hospedagem hotel ved gratis privat parkeringsplads gratis privat parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Canto Do Forte Hospedagem hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Canto Do Forte Hospedagem hotel ved 13:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Cabo Frio hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Cabo Frio hotellet er 99$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder et Canto Do Forte Hospedagem hotel?
Der er en tagterrasse pool på et Canto Do Forte Hospedagem hotel.